Шановні клієнти! Під час проблем із стільниковим зв'язком, просимо дзвонити на міський номер телефону.
+380
Як влаштована автозаправна станція

Як влаштована автозаправна станція

Автор: Andrii Дата: 27/08/2021 Переглядів: 342 Коментарі: 0

Сучасні АЗС (як стаціонарні, так і мобільні) сьогодні мають можливість зберігати у резервуарах бензин кількох марок, а також дизельне паливо. Переважна кількість АЗС призначена для заправки автомобілів та інших видів наземного транспорту. У регіонах, де розвинене річкове та морське судноплавство, заправні комплекси можуть бути представлені функціональними об'єктами стаціонарного та мобільного типу.

Принципова схема класичної автозаправної станції

Будь-яка з існуючих АЗС має у своєму складі кілька обов'язкових конструктивних елементів, пов'язаних між собою технологічним циклом. Кожен з елементів має своє призначення та місце розташування на загальній схемі станції. Це пов'язано не лише з вимогою техніки безпеки, але й продиктовано стандартом, згідно з яким проектується заправка та підбирається відповідне обладнання.

Попри безліч критеріїв, у переліку основних конструктивних елементів, які є невіддільною частиною будь-якого автозаправного комплексу, виділяють 5 основних вузлів. Серед них:

  • резервуари для зберігання пального;
  • насоси;
  • трубопроводи (внутрішні та зовнішні);
  • колонки для роздачі нафтопродуктів;
  • комплекс вимірювальних приладів.

Кожен з названих елементів має певну функцію, взаємозв'язок яких – гарантія злагодженої роботи та безпеки комплексу, а також забезпечення подачі палива заявленої марки споживачеві. Вищезазначені характеристики перебувають у тісному взаємозв'язку з місцем розташування АЗС.

Незалежно від типу абсолютно всі автозаправні станції мають резервуари для зберігання пального та забезпечені спеціальним обладнанням для обліку та відпустки споживачам нафтопродуктів. Резервуари для зберігання палива можуть бути над поверхнею або бути встановленими під землею. За умови розташування баків під землею (з метою дотримання техніки безпеки резервуари та недопущення просочування нафтопродуктів у ґрунт) ємності обладнають подвійними стінками, між якими знаходиться рідина з високою густиною або газ під тиском. Наземні сховища можуть бути одностінними.

Пристосування для подачі бензину в бак автомобіля мають дуже складний пристрій. Для організації роботи системи передбачено наявність приймального клапана, фільтрів та двигунів, що приводять у дію насоси. Більшість сучасних станцій обладнана самоусмоктуючими лопатевими насосами.

Резервуари АЗС пов'язані з паливороздавальними колонками трубопроводами. Внутрішні магістралі (особливо ті, що заховані під землею), як і магістральні газопроводи, виготовляють зі сталі. Роздавальні рукави (шланги), якими паливо йде від колонок до автомобілів, з метою безпеки виготовляються з полімерних матеріалів: це дозволяє уникнути позаштатних ситуацій при неправильній експлуатації (випадковому скручуванні, перегині).

Також обов'язковими елементами комплексу ТРК, що забезпечують якість пального, є газовідділювачі, в яких відбувається відведення пари. Відібрані пари осідають у вигляді конденсату у спеціальній камері (її називають поплавковою). Завдяки наявності перепускного клапана вдається підтримувати постійний тиск усередині системи, що дозволяє забезпечувати безперервну відпустку пального.

Для контролю кількості бензину, що відпускається, передбачені контрольні ємності (мірники), а для вимірів залишків пального використовуються метроштоки – спеціальні довгі металеві або пластикові лінійки з нанесеними відмітками.

Функцію подачі палива виконує пристрій, який називають роздавальним пістолетом. Керування пристроєм проводиться оператором з пульта керування та користувачем. Крім основної опції зливу пального в горловину бака або каністри, роздавальні пістолети використовуються як кінцева запірна арматура. Система відсікання подачі палива спрацьовує при переповненні ємності, що приймає. Така корисна опція – гарантія безпеки людей та транспортних засобів.

Робота паливороздавальних колонок

Функція ТРК на АЗС – дозоване відпускання пального. Для цієї мети конструкцією агрегату передбачено наявність систем, здатних контролювати в автоматичному режимі. У процесі видачі пального виконується певний цикл робіт.

Контроль кількості відпущеного палива покладається на оператора АЗС. Операція включення системи провадиться з пульта керування. Другим етапом роботи стає підйом роздавального крана. Операція запускається користувачем після того, як система розблокує доступ до резервуарів та почне подання вибраного типу пального.

У процесі роботи колонки паливо з головного резервуару надходить у насосний моноблок, звідки передається у вимірювач об'єму, а потім потрапляє у фільтр тонкого очищення. Підрахунок кількості пального проводиться спеціальними вимірювальними приладами – дозаторами, функцією яких є підрахунок сумарної кількості бензину або дизпалива, що надійшов у бак автомобіля споживача. Циклічність процесу продовжується до моменту отримання системою даних про перекачування необхідного обсягу палива.

При цьому варто зазначити, що як тільки клієнту буде відпущено приблизно 85% від заявленої кількості палива, електромагнітний клапан поступово почне переходити в напівзакритий, а потім і в закритий стан. Повільний процес дозволяє захистити комплекс від гідравлічного удару та видати точну кількість палива: без недоливу або переливу.

Немаловажну роль у роботі ТРК грає пістолет, який здатний запобігти переливу пального через край бака автомобіля або цистерни. Зробити це вдається завдяки реагуванню на тиск повітря в системі. За відсікання подачі палива відповідає жиклер. У нормальному стані в нього потрапляє повітря, але як тільки бак переповнюється, потік повітря припиняється. Автоматика, представлена ​​мембраною та пружиною, закриває клапан. Паливо перестає виливатися в бак, а подальша подача можлива лише після повторного зведення «курка» (ручного підняття затвора).

Коментарі

Написати коментар