Вибір типу та комплектування заправної станції є ключовим питанням при плануванні власної АЗС у Києві та інших містах України. Тому слід уважно ознайомитися з різноманітністю та призначенням обладнання, зокрема такого, як паливороздавальні колонки та резервуари для пального. Вивчити їх асортимент дуже важливо вже на початковій стадії планування бізнес-стратегії.

У цій статті ми розберемо варіанти заправного обладнання за конструкційними особливостями та своїм призначенням.

Призначення контейнерних АЗС (КАЗС)

Багато хто вважає, що контейнерні автозаправні станції підходять тільки для встановлення всередині приватних автопарків, гаражних кооперативів та для особистої експлуатації. Справді, для особистого використання набагато простіше замовити готову КАЗС, чим й користуються приватні особи, купуючи їх для власних потреб.

Однак контейнерні заправні станції також широко застосовуються і в комерційних цілях. Зрозуміло, для таких конструкцій вимоги щодо оснащення відрізнятимуться. КАЗС, призначені для продажу пального, вимагають встановлення пристроїв вимірювання та контролю рівня палива, можливості зовнішнього програмного керування та повної сертифікації всіх компонентів.

Такі ТРК також будуть доречними й на приватному підприємстві, де автопарк налічує певну чисельність транспортних засобів, щоб здійснювати контроль за кількістю палива, що відпускається ним. Сертифікація приладів підрахунку пального при цьому необов'язкова, тому що не перевірятиметься з боку контролюючих структур.

Призначення паливозаправних пунктів

Паливно-заправний пункт, на відміну від контейнерної АЗС, згідно із законами, актуальними для Києва та інших міст України, може застосовуватися всередині підприємства або для власних потреб. Їх широко використовують у:

  • таксопарках;
  • службах МНС;
  • автопарках швидкої допомоги;
  • віддалених від основних магістралей населених пунктів.

Такі установки допомагають зберегти час на заправку автопарку, а також дозволяють закуповувати пальне оптом, що суттєво економить гроші підприємства.

Комплектація КАЗС та ТЗП

КАЗС, своєю чергою, бувають з одностінними (О) та двостінними (Д) резервуарами. У населених пунктах використовуються лише другі. Також у назві заправної системи має відображатись максимальний обсяг ємності. Наприклад, КАЗС-15 2О в такій ситуації означає контейнерну заправку з двома одностінними резервуарами місткістю 15 кубічних метрів кожен. А ТЗП-10 1О – паливороздавальний пункт із двома одностінними ємностями для пального місткістю по 10 м3.

Особливості розміщення та експлуатації

КАЗС є практичним рішенням для облаштування заправної станції. Вони вигідні для придбання, тому що легко можна підібрати варіант виходячи з:

  • сфери застосування;
  • необхідна потужність, обсяг;
  • потреб розміщення (житлова зона, сейсмонебезпечний район);
  • типу та якості палива, що випускається.

КАЗС — готовий виріб, який виробництво виготовляє відповідно до замовлення, використовуючи резервуари та аксесуари для приладів, які відповідають потребам клієнтів. Якщо у вас є якісь технічні та не тільки питання, звертайтеся до наших спеціалістів Vlasnaazs, які з радістю вам на них дадуть відповідь.