+380
Вимоги до АЗС в Україні: що врахувати під час відкриття заправки?

Вимоги до АЗС в Україні: що врахувати під час відкриття заправки?

Автор: Andrii Дата: 22/02/2022 Переглядів: 447 Коментарі: 0

Відкрити власний бізнес це сам по собі ризикований захід, який має безліч особливостей та підводного каміння. Щодо створення АЗС, то тут різних моментів, мабуть, навіть більше, ніж у більшості інших галузей приватного підприємництва.

Оскільки автомобільна заправка є об'єктом, що вимагає підвищеної екологічної та протипожежної безпеки, то і процес отримання необхідних ліцензій, договорів, сертифікатів, ведення звітності тут істотно відрізняється від інших видів комерційної діяльності. Слід уважно вивчити це питання, щоб надалі не виникало проблем із контролюючими органами та непередбачених витрат через невідповідне обладнання.

Земельна ділянка для АЗС

Розміщення автозаправної станції є досить непростим процесом, оскільки вимагає не тільки вдалого розташування з погляду клієнтського потоку, але й з позиції відповідності містобудівного плану та різних нюансів ДБН-360-92. Нормативи залежатимуть від того, яку АЗС ви плануєте встановлювати: стаціонарну, мобільну, який тип пального плануєте реалізувати. Перевірки показують, що близько 80% усіх первинно зареєстрованих автозаправних станцій в Україні мають юридичні порушення, що стосуються одного або кількох пунктів. Серед них:

  1. Використання безпосередньо земельного паю.

Навіть узгоджена з місцевою владою ділянка землі далеко не завжди відповідає законним вимогам. Зокрема, вона може бути поза допустимою для будівництва території: бути частиною житлової забудови або розміщуватися в безпосередній близькості до об'єктів, поряд з якими функціонування АЗС не дозволяється.

Також повинні дотримуватися нюанси щодо ландшафтних особливостей використовуваної землі.

  1. Розміщення господарських та торгових об'єктів на території АЗС.

Всі торгові зали, ресторани, СТО, а також склади, резервуари з пальним та протипожежні ємності, санвузли, приміщення для персоналу повинні розміщуватися строго відповідно до документації, що регулює це.

  1. Нанесення розмітки, огорож та систем протипожежної безпеки.

Розміщення будь-яких типів огорож, розмітки, знаків, інструкцій, дренажної та очисної системи, систем протипожежної безпеки, а також спеціальних платформ, острівців безпеки, різних типів покриттів поверхні регулюється нормативними документами.

Обладнання для АЗС

Під обладнанням для автозаправних станцій мається на увазі не лише безпосередньо резервуари для зберігання палива та ПРК, а й будь-які технічні пристрої та конструкції, що знаходяться на території АЗС і не тільки. Це:

  • безпосередньо лінія видачі пального;
  • резервуари для зберігання води;
  • протипожежні системи;
  • трубопровід та системи дренажу;
  • генератори електрики;
  • освітлювальні прилади та вивіски;
  • всі витратні запчастини для пристроїв (фільтри, паливороздавальні шланги, насоси тощо).);
  • програмне забезпечення для контролю та обліку всіх сфер діяльності АЗС;
  • інше.

Важливо розуміти, що автозаправна станція вимагає спеціального обладнання, аналоги якого іншого типу бізнесу, не підійдуть. Так дренажна система повинна розташовуватися строго відповідно до технічного плану, включати систему фільтрації, а для кожної з зон станції яскравість освітлювальних приладів не повинна перевищувати певного рівня.

Оформлення персоналу АЗС

Персонал АЗС — це не лише люди, які виконуватимуть функції з продажу палива та супутніх товарів та послуг. Вони повинні здійснювати ведення всіх справ усередині АЗС, а також сприяти грамотному виконанню всіх вищезгаданих нюансів щодо обладнання, розмітки всередині станції тощо.

Для цього в штаті потрібні:

  • Технічні спеціалісти.

Вони повинні забезпечувати справність всіх систем, вчасно помічати та усувати неполадки, змінювати розхідники всередині паливороздавальних колонок та в іншому обладнанні. Найчастіше для невеликих АЗС наявність такого фахівця на повну ставку невиправдана, бо його послуги завжди не потрібні.

  • Менеджер-касир.

Найчастіше ця роль поєднується з продавцем на АЗС. У його функції входить відпустка продовольчої й не тільки продукції, продаж пального клієнтам та пов'язана з цими маніпуляціями робота з програмним забезпеченням.

  • Оператор АЗС.

Працівник, що знаходиться на лінії видачі палива, несе обов'язки щодо обслуговування клієнтів та швидкого реагування у разі виникнення надзвичайних ситуацій.

  • Технічний персонал.

Співробітники, які виконують санітарно-гігієнічні заходи. На невеликих АЗС ці функції можуть виконувати касир або оператор, але на більших, де потрібен їх постійний контроль над робочим процесом, його наявність є обов'язковою.

Отримання документації для початку роботи АЗС

Пакет документів перед відкриттям заправки:

  • реєстрація дозволу на торгівлю нафтопродуктами;
  • сертифікат введення АЗС в експлуатацію;
  • сертифікат якості палива;
  • договір з власником землі (якщо є);
  • юридично підтверджений дозвіл на проведення робіт із встановлення АЗС;
  • сертифікати на обладнання, що застосовується в комерційних цілях;
  • технічний план АЗС, засвідчений у відповідних органах.

Якщо вашим завданням є не встановлення невеликої контейнерної АЗС для особистого користування, а реалізація комерційного проекту з продажу нафтопродуктів, то обов'язково ознайомтеся з усіма вимогами та списком потрібних ліцензій, попри плановані розміри своєї заправки. Це значно заощадить вам час, нерви та гроші.

Коментарі

Написати коментар